În cadrul manifestațiilor sportive dedicate Zilei Internaționale a Copiilor cât și în scopul popularizării fotbalului în rândurile copiilor, Asociaţia Raională de Fotbal din Cahul cu susținerea Primăriei municipiului Cahul, au organizat la data de 06 iunie 2021, la stadionul raional ,,Atlant” - Festivalul Fotbalistic pentru Copii. La acest festival au participat circa 80 copii, care au avut parte de emoții pozitive și desigur mult fotbal.

La finele acestui eveniment sportiv a fost prezent dl primar al municipiului Cahul Nicolae Dandiș, care i-a felicitat cu prilejul Zilei Internaționale a Copilului, a vorbit despre importanța modului sănătos de viață în rândurile copiilor, educarea acestora în spirit sportiv și respectuos.

Buna desfăşurare a festivalului a fost asigurată de către Poroșenco Vasili - Preşedintele ARF Cahul, antrenorii de fotbal, voluntari şi părinţi.