Primăria municipiului Cahul are dezvoltat un parteneriat frumos cu Inspectoratul de Poliție Cahul în asigurarea ordinii publice și siguranței cetățenilor. Unul din rezultatele acestei conlucrări, este și inaugurarea de astăzi, în contextul zilei localității, a Aleii Siguranței din Parcul Central "Grigore Vieru". Lucrările au fost efectuate în comun de către serviciile Primăriei și colaboratorii IP Cahul. Pe alee sînt amplasate bănci și panouri informative cu sfaturi utile pentru siguranța cetățenilor. La eveniment au participat Primarul municipiului Cahul, dl Nicolae Dandiș, Comisarul-șef al Inspectoratului de Poliție Cahul dl Briceag Iurii, Președintele raionului Cahul dl Groza Ion și dl Rosenberg Bertil, expert în domeniul poliției comunitare din Suedia.