Ieri, 21.04.2021 a fost recepționată lucrarea de instalare și dat în exploatare un ascensor nou în scara 1 a blocului locativ cu 9 nivele de pe str. M.Viteazul 51. Lucrarea și instalarea ascensorului modern, fiind realizată la inițiativa dlui Primar, Nicolae Dandiș, a costat bugetul local cca 770 000 lei și este primul ascensor instalat de municipalitate, după ce zeci de ani locatarii nu au avut ascensor, fiind defectat practic nu mult timp după ce a fost construit blocul. Era imposibil ca acest lucru să fi fost realizat de către locatari. Anul trecut în același bloc, altă scară, a fost reparat ascensorul care, la fel nu a funcționat de mulți ani. Deja depinde mult de locatari cum va fi gestionat și îngrijit.